Serwis samochodowy Volvo

Kiedy trzeba udać się do mechanika?

przegląd auta u mechanikaW każdym roku przemierzamy samochodem wiele tysięcy kilometrów. Poruszamy się nim do sklepu, pracy, czy na wakacje. Niestety zdarzają się podczas naszych podróży różnorodne usterki, które często wymagają konsultacji z mechanikiem lub serwisu.

Gdy zauważysz usterkę w aucie, warto udać się do mechanika na przegląd. Jednak nie zawsze jest to konieczne, lecz warto takie sytuacje zgłaszać do mechanika, by mieć pewność, że bezpiecznie możemy się poruszać autem.

Jakie usterki należy zgłosić do mechanika?

Samochód to poważna inwestycja i ważne jest, aby wiedzieć, kiedy należy go oddać do serwisu oraz jakie usterki należy zgłosić mechanikowi. Jeśli Twój samochód ma widoczną usterkę lub lampkę ostrzegawczą, oraz jeśli usłyszysz nietypowe dla jazdy dźwięki, zapachy, to warto jak najszybciej zlecić sprawdzenie samochodu u mechanika, by mieć pełnię bezpieczeństwa użytkowania auta.  Przy przysłowiowym stukaniu w kole należy jak najszybciej skontaktować się z mechanikiem, gdyż może to być poważna usterka układu jezdnego. Gdy na desce rozdzielczej pojawi nam się lampka ostrzegawcza powinniśmy szybko skontaktować się z mechanikiem, aby mógł przyjrzeć się usterce w samochodzie.

Minimum raz w roku warto sprawdzić:

– Opony – upewnij się, że są napompowane do odpowiedniego ciśnienia i mają odpowiednią głębokość bieżnika, zarówno w oponach letnich, zimowych, jak i w oponach całorocznych.

– Hamulce – sprawdź, czy nie wycieka z nich płyn i czy działają prawidłowo, czy klocki hamulcowe mają odpowiednią wielkość, czy nie wymagają już wymiany na nowe.

– Poziomy chłodziwa – sprawdź, czy jest wystarczająca ilość płynu chłodniczego, oraz czy nie występują wycieki.

Kiedy trzeba wybrać się do mechanika?

Zdarza się, że użytkownicy samochodów zakładają, że auto oddaje się tylko i wyłącznie w razie awarii czy usterki, lecz prawda jest zupełnie inna. Warto profilaktycznie i cyklicznie oddawać samochód do mechanika, by mieć pewność jego sprawności. Wiele użytkowników samochodów chce wykonywać również wiele napraw samodzielnie, by zaoszczędzić, jednak nie biorą wtedy pod uwagę, że oddając auto do serwisu samochodowego przekazują je w fachowe ręce, które pozwalają na profesjonalne zbadanie problemów i usterek. Sytuacjami bezpośrednio łączącymi się z wizytą u mechanika jest stłuczka lub wypadek auta, pojawienie się kontrolek ostrzegawczych na desce rozdzielczej, nieprawidłowe działanie jakiegoś systemu bądź urządzenia. Mechanicy i serwisanci upewniają się podczas kontroli, że samochód jest w dobrym stanie, sprawdzając ewentualne problemy i naprawiają samochód w razie potrzeby. Nie zapominajmy, że głównym celem mechanika jest zapewnienie bezpiecznej i wydajnej pracy Twojego samochodu.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszych mechaników w Warszawie i wielu innych miastach!