Serwis samochodowy Volvo

Czym zajmuje się autodetailing?

Autodetailing car detailingAutodetailing to usługa, która stała się idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych samochodów. Choć nowe technologie sprawiają, że jazda jest bezpieczniejsza a kierowcy i pasażerowie mogą cieszyć się większym komfortem, to jednak nowe samochody często mają cienki lakier, który szybko ulega zużyciu. Autodetailing powstał w odpowiedzi na potrzeby kierowców, którzy swój samochód traktują jak członka rodziny i chcą, aby zawsze prezentował się, niczym auto prosto z fabryki.

Auto detailing – co to za usługa i na czym polega?

Auto detailing to kompleksowy zabieg kosmetyczny samochodu, którego zadaniem jest przywrócenie świetnej prezencji auta. Nie jest to klasyczne mycie karoserii i odkurzenie wnętrza. Cały proces jest bardziej skomplikowany i dużo bardziej precyzyjny, co pozwala na pozbycie się opornych zabrudzeń z karoserii i tapicerki, a nawet zarysowań na lakierze. Usługę można podzielić na autodetailing zewnętrzny i wewnętrzny.

Autodetailing zewnętrzny

Jak sama nazwa wskazuje, procedura dotyczy zewnętrznej części samochodu, a więc karoserii i innych elementów znajdujących się na zewnątrz. Usługa w tym przypadku przebiega następująco:

  • ocena stanu samochodu i wykonanie wyceny;
  • dokładne oczyszczenie karoserii pojazdu z każdego typu zanieczyszczeń, także opornych, takich jak smoła, guma, rdza lotna, żywica itp. Ten etap obejmuje również czyszczenie szyb pojazdu,reflektorów, zderzaków, uszczelek gumowych, wstawek z tworzywa i aluminiowych oraz innych elementów;
  • zastosowanie powłok ochronnych, które nie tylko nadają połysk, ale też chronią przed korozją;
  • zastosowanie specjalnych preparatów ochronnych i zabezpieczających pozostałe elementy nadwozia, takie jak: uszczelki, elementy z tworzywa, chromu, metalu szczotkowanego itp.;
  • zabezpieczenie szyb i reflektorów przy pomocy odpowiednich środków.

Podczas wykonywania usługi istnieje możliwość usunięcia zarysowań z lakieru. Cała procedura umożliwia przywrócenie fabrycznego koloru samochodu, jeżeli lakier jest wyblakły, a także usunięcie rysek z szyb i reflektorów.

Autodetailing wewnętrzny

Ten rodzaj autodetailingu odnosi się do kompleksowego czyszczenia wnętrza auta i polega na:

  • kompleksowym czyszczeniu wnętrza: tapicerki, pulpitów, podsufitki, dywaników, wnętrza bagażnika, szyb od wewnątrz itp.;
  • pielęgnacji i zabezpieczeniu tworzyw przed osadzaniem się na nich kurzu i innymi czynnikami szkodliwymi, takimi jak promienie UV.

Autodetailing wewnętrzny pozwala na pozbycie się z wnętrza auta woni papierosów, plam i delikatnych uszkodzeń materiałów.

Autodetailing – co jeszcze warto wiedzieć?

Usługi autodetailingu nie można wykonywać na nadwoziu z głębokimi wgnieceniami, pokrytym korozją lub gdy schodzi z niego lakier. Cała procedura może nie być w pełni skuteczna w przypadku, gdy samochód był malowany samodzielnie i powstały błędy lakiernicze.

Autodetailing wiąże się z szeregiem korzyści, między innymi pomaga przywrócić świetny wygląd samochodu, co może zwiększyć jego wartość podczas sprzedaży.